Агромаркет

Експерти знижують експорт зерна з РФ, новий прогноз — 35,4 млн тонн

Експерти знижують експорт зерна з РФ, новий прогноз — 35,4 млн тонн

 

Експерти знижують початкові прогнози щодо експорту зерна з РФ цього сільгоспроку (липень 2016-го — червень 2017-го).

Як заявив «Інтерфаксу» заступник директора департаменту стратегічного маркетингу ЗАТ «Русагртранс» Ігор Павенскій, його новий прогноз становить 35,4 млн тонн замість 37 млн тонн, що прогнозувалися раніше. Зокрема прогноз по пшениці знижено з 28 млн до 27 млн тонн (24,8 млн тонн минулого сільгоспроку). Вивіз ячменю з-за різкого падіння темпів експорту та відсутності пропозицій якісного зерна може впасти з 4,3 млн до 2,5 млн тонн (4,3 млн тонн).

У той же час через очікуване рекордне виробництво й темпи експорту вивезення кукурудзи може досягти 5,3 млн тонн проти 4,65 млн тонн минулого сільгоспроку, вважає експерт.

За оцінкою В. Павенского, в липні-грудні 2016-го експорт може впасти до 19,7 млн тонн, що на 8% нижче за торішній показник відповідного періоду.

Як заявив експерт, його новий прогноз експорту на листопад становить 3,1 млн тонн проти 4 млн, що прогнозувалися раніше. У листопаді минулого року експорт становив 3,13 млн тонн, нагадав він.

За його словами, листопадовий експорт буде меншим в основному через вкрай низькі постачання ячменю, які оцінюються у 100 тис. тонн проти 419 тис. у листопаді минулого року.

У той же час постачання кукурудзи можуть побити місячний рекорд і досягти 650 тис. тонн проти 468 тис. у листопаді 2015 року. Невелике зростання можливе в експорті пшениці — 2,3 млн тонн проти 2,2 млн відповідно.

Разом із тим експерт зазначив, що у грудні може з’явитися позитивна динаміка в загальному експорті. Однак навряд чи ці постачання перевищать результат грудня минулого року, коли через різку девальвацію рубля вони зросли до 3,8 млн тонн.

Зростання постачань зерна за кордон В. Павенський не виключає і в другій половині сільгоспроку (січень-червень 2017-го). «Є ймовірність, що темпи поставок зростуть», — сказав він.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!