Агромаркет

Експерт прорахував, скільки земельних угод укладається щодня

Щодня в одній області реєструється 4  угоди щодо земель, призначених для сільськогосподарського виробництва.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019-2020), фахівець із земельних відносин Денис Башлак.

За його словами, на сьогодні є єдине відкрите офіційне джерело даних – моніторинг земельних відносин на сайті Держгеокадастру.

Він розповів, що завантажив excel-таблицю з даними щодо земельних угод й застосував фільтр про догови купівлі-продажу.

«Отримуємо цифру 11151 земельна ділянка. Фактично та цифра, яку публікують державні інституції.  Але не треба забувати, якщо ми говоримо про ринок землі і ту землю, яка раніше перебувала під мораторієм, то це більшою мірою землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Саме угоди купівлі-продажу по цих землях є лакмусовим папером роботи ринку, – пояснив фахівець. -Додаємо фільтр по всім можливим варіаціям цільового призначення «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва». Отримуємо цифру 3773 угоди. З них із зареєстрованою ціною – 2108. Це дорівнює приблизно 4 угоди в одній області в день. Це саме та цифра, яка відповідає дійсності. Саме так на сьогодні працює ринок».

Нагадаємо, тільки 12% нотаріусів було підключено до Земельного кадастру з відкриттям ринку.