Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ЄБРР надасть $37 млн на будівництво зернового терміналу в порту «Южний»

ЄБРР надасть $37 млн на будівництво зернового терміналу в порту «Южний»

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердив кредит у розмірі $37 млн на будівництво зернового терміналу в морському торговому порту (МТП) «Южний» (Одеська область).

«Рада директорів ЄБРР щойно затвердив кредит у розмірі $37 млн (на додаток до такого ж кредиту з боку Міжнародної фінансової корпорації), який буде направлений на будівництво зернового терміналу в порту «Южний» із максимальною пропускною спроможністю до 5 млн тонн зернових на рік», – написав на своїй Фейсбук-сторінці екс-заступник міністра фінансів України Артем Шевальов.

«У цьому проекті є все: активний і прозорий український інвестор, великий міжнародний гравець (Cargil), підтримка з боку уряду, участь міжнародних фінансових інститутів, екологічний аудит, енергоефективність тощо», – додав він.

Як повідомлялося, загальна сума інвестицій у проект будівництва зернового терміналу в порту «Южний» становить $130 млн.

Повідомлення про намір профінансувати будівництво зазначеного зернового терміналу ЄБРР опублікував ще в жовтні 2015 року.

Компанія Cargill (США), Адміністрація морських портів України та ТОВ «М.В. Карго» в серпні 2015 року підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в МТП «Южний». Запуск терміналу попередньо було заплановано на 2017 рік.

У лютому 2016 року Cargill підписала з «М.В. Карго», що оперує в порту «Южний», інвестиційну угоду, згідно з якою Cargill інвестує $100 млн у будівництво зернового терміналу.

Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51%-ї частки «М.В. Карго».

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, засновником ТОВ «М.В. Карго» є кіпрська компанія «Корнлекс Імпекс Лімітед». Раніше власниками «М.В. Карго» були Валентина Мушинська, Єгор Гребенніков та Андрій Ставніцер (керівник і співвласник групи терміналів «ТІС»).

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали