Агромаркет

До Єгипту поставляється понад 12% від загального експорту української пшениці та олійних

До Єгипту поставляється понад 12% від загального експорту української пшениці та олійних

Ринок торгівлі зерновими з Єгиптом для України є пріоритетним. У 2016 році до цієї країни було експортовано понад 5,5 млн тонн пшениці та 841 тис. тонн зерна олійних культур. Це більше, ніж 12% усього українського експорту цих культур.

На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі з єгипетською делегацією, яка прибула в Україну для ознайомлення з системою фітосанітарного контролю.

Володимир Лапа подякував єгипетським колегам за нещодавно прийняте рішення щодо лібералізації фітосанітарних вимог при експорті зерна, зокрема, стосовно визначення допустимих норм вмісту ріжків та насіння амброзії в зерні зернових та бобових культур. «Прийняття такого рішення дозволить реалізувати наші відносини у більш зрозумілому та прогресивному руслі, а також дасть нам змогу задовільнити потреби єгипетського рингу українським зерном», – додав він.

Представники делегації Єгипту зазначили, що дуже зацікавлені в розвитку співпраці з Україною на ринку зерна і готові приймати українську продукцію за умови подальшого виконання фітосанітарних вимог. Разом із цим вони високо оцінили якість українського зерна.

Представники єгипетської делегації ознайомляться з роботою Держпродспоживслужби, відвідають ДНДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. В Одеській та Миколаївській областях вони ознайомляться з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби при здійснені фітосанітарного контролю та контролю за якістю та безпечністю українського зерна, відвідають порти, де зустрінуться із зернотрейдерами, виробниками, сюрвейєрами та суб’єктами господарювання, які беруть участь у формування експортної партії зерна.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!