Агромаркет

До 2033 року на частку тростини припадатиме понад 85% світового обсягу виробництва цукру

До 2033 року на частку тростини припадатиме понад 85% світового обсягу виробництва цукру

Згідно з спільним липневим прогнозом ОЕСР-ФАО на 2024-2033 роки, в наступному десятилітті світовий обсяг виробництва цукру збільшиться на 14% і досягне 202,1 млн т до 2033 року. При цьому очікуваний обсяг споживання цукру в 2033 році сягне 198,3 млн т, порівняно зі 177,9 млн т, прогнозованими на 2024 рік.

Про це повідомляє пресслужба «Укрцукру».

За прогнозами міжнародних аналітиків, до 2033 року на частку цукрової тростини припадатиме понад 85% загального обсягу виробництва цукру у світі, а Бразилія зміцнить свої позиції як найбільшого світового виробника за рахунок збільшення інвестицій у галузь, а також зростання площ і врожайності тростини.

Підвищення продуктивності, у тому числі за рахунок поліпшення сортового складу та підвищення коефіцієнту вилучення, сприятиме збільшенню виробництва цукру в Індії та Таїланді, при відносно незмінних посівних площах.

В Африці виробництво цукрової тростини в основній країні-виробнику, ПАР, як очікується, буде розширюватися завдяки заходам держпідтримки, включаючи фінансову допомогу фермерам, а також додаткову підтримку Південноафриканській цукровій асоціації (SASA).

Європа залишиться основним регіоном виробництва цукрових буряків, при цьому збільшення виробництва очікується тільки в росії. В ЄС зниження доступності засобів захисту рослин та конкуренція з більш прибутковими культурами впливатимуть на обмеження виробництва.

Очікується, що розширення посівів цукрових буряків у Єгипті та впровадження більш високоврожайних сортів насіння збільшать виробництво цукру найближчими роками, зміцнивши позиції країни як найбільшого виробника цукрових буряків в Африці до 2033 року.

Нагадаємо,  Україна експортує цукор у понад 30 країн світу.