Агромаркет

Україна експортує цукор у понад 30 країн світу

Україна експортує цукор у понад 30 країн світу

Розширюється експортна географія українського цукру. Якщо наприкінці минулого року експорт поза межами європейського континенту охоплювали одну-дві країни, то зараз ми постачаємо солодкий продукт у понад 30 країн світу.

Про це у своїй колонці для АgroТimes повідомив старший викладач кафедри харчових виробництв ІПДО НУХТ, директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.

За його словами, якщо не ураховувати країни ЄС, лідером серед країн-імпортерів українського цукру є Камерун – до цієї країни впродовж 5-6 місяців 2024 року було відвантажено 19 тис. тонн солодкого продукту. Частка експорту цукру до цієї країни становить близько 20%.

«Також наша продукція затребувана у Лівані, Лівії, Ізраїлі, Туреччині, та багатьох інших країнах. Наш цукор вже навіть доїхав до Шри Ланки і Китаю. І мова йде не про 200-300 кг, які може закупити посольство, а про 780 тонн, що є доволі суттєвим обсягом», – зазначив Олександр Коротинський.

Нагадаємо, заводи орієнтують аграріїв на мінімізацію витрат щодо вирощування цукрових буряків.