Агромаркет

Держрибагентство та експерти ЄС розробили концепт Фонду підтримки розвитку рибного господарства

Держрибагентство та експерти ЄС розробили концепт Фонду підтримки розвитку рибного господарства

Рибна галузь України повинна фінансуватися за моделлю європейських країн, коли кошти, що згенерувала галузь направляються на її ж розвиток. Йдеться про цільові програми зариблення, меліорації, наукові дослідження та оновлення риболовецького флоту.

Про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів, презентуючи проект концепції Фонду підтримки розвитку рибного господарства, розробленої спільно з експертами Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» (ЄС).

Експерти Офісу підтримки реформ представили законодавчі зміни, необхідні для створення фонду. Йдеться про законопроекти «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо розвитку рибного господарства)» та «Про внесення змін до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» (щодо розвитку рибного господарства)».

Протягом лютого-червня 2017 року експерти Офісу підтримки реформ проаналізували кращі європейські практики регулювання рибної галузі, провели обговорення законопроекту з підприємцями та експертами галузі.

За словами Яреми Коваліва, в 2016 році тільки за порушення правил рибальства рибному господарству було нараховано 35 млн грн. збитків, накладено 3,8 млн грн. штрафів. Крім того, є надходження від компенсації за промисловий вилов, днопоглиблювальні роботи. «Проте зараз ці кошти розпорошуються в бюджеті, не використовуються для того щоб відновлювати рибні запаси, ‒ наголосив він. ‒ Фонд дозволить використовувати кошти, що генерує галузь, на її ж розвиток».

Наповнюватися фонд буде за рахунок плати за спеціальне використання водних біоресурсів, адміністративних стягнень за порушення законодавства про охорону водних біоресурсів, відшкодування шкоди тощо.

Голова Держрибагентства додав, що звіти про діяльність фонду та витрачені кошти мають регулярно оновлюватися та бути відкритими в режимі онлайн.

Залучений експерт Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Єгор Лучинкін повідомив, що практика подібних фондів підтримки рибної галузі широко використовується в Європі. Зокрема, існує Європейський фонд морського та рибного господарства, програма фінансування рибальства Словенії у 2016-2020 роках, Латвійський фонд рибного господарства.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!