Агромаркет

Держпродспоживслужба перевірила під час війни майже 9 млн тонн зерна

В умовах воєнного стану на території України здійснюється видача фітосанітарних сертифікатів на підставі фітосанітарних процедур, проведених відповідно до фітосанітарних заходів країни-імпортера або міжнародних договорів нашої країни.

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби України.

За період воєнного стану (з 24 лютого по 01 вересня 2022 р.) державні фітосанітарні інспектори при експорті здійснили фітосанітарні процедури до 8,8 млн. тонн зернових та олійних культур, в тому числі: кукурудзи – 4,2 млн. тонн, ячменю – 448,5 тис. тонн, соняшнику – 1,1 млн. тонн, пшениці – 2,6 млн. тонн, сої – 408 тис. тонн.

З метою реалізації державної політики в сфері карантину рослин в умовах воєнного стану та для спрощення умов ведення бізнесу, Держпродспоживслужбою прийнято активну участь в розробці пропозицій до прийнятої Урядом постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 № 398 «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану», якою врегульовано право суб’єктів господарювання звертатися та отримувати документи, адміністративні послуги та фітосанітарні процедури у будь-якому територіальному органі та будь-якій фітосанітарній лабораторії Держпродспоживслужби.

Окрім встановлення фітосанітарного стану вантажів з об’єктами регулювання, що є невід’ємною складовою фітосанітарних процедур, державним фітосанітарним інспектором проводиться встановлення фітосанітарного стану території країни, яке не можливе без проведення фітосанітарної експертизи.

На підставі висновку фітосанітарної експертизи, який видається фітосанітарною лабораторією, державний фітосанітарний інспектор визначає фітосанітарний стан вантажу чи території країни та приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів, а також оформлює відповідні фітосанітарні документи.

Нагадаємо, досягнуто домовленості про деблокаду портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Також ми писали, що Україна отримає близько 1 млрд дол. щомісяця від деблокади портів.