Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Держгеокадастр став інтенсивніше перевіряти додержання земельного законодавства

Держгеокадастр став інтенсивніше перевіряти додержання земельного законодавства

У 2017 році Держгеокадастр відновив перевірки дотримання земельного законодавства, які не здійснювалося з вересня 2014 роки після скасування Державної інспекції сільського господарства, яка виконувала ці функції.
 
Як повідомили в прес-службі відомства, всього в 2017 році і станом на кінець ІІІ кварталу територіальні органи Держгеокадастру провели 9,911 тис. перевірок дотримання земельного законодавства. При цьому 61% перевірок припав на ІІІ квартал, 33% – на ІІ квартал, 6% – на І квартал.

Повноваження щодо здійснення державного контролю за використанням земель відомство фактично отримало наприкінці 2016 року. При цьому проводити перевірки служба почала в лютому 2017 року через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів.

«З моменту передачі повноважень і завершення бюрократичних процедур з їх організації інтенсивність перевірок збільшується», – відзначили в Держгеокадастрі.

Серед найпоширеніших порушень земельного законодавства, зазначили у відомстві, – самовільне захоплення земельних ділянок, їх використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

За дев’ять місяців 2017 року обсяги відшкодувань за згаданими порушеннями зросли в 12 разів проти показників 2014 року – до 19 млн грн з 1,5 млн грн компенсованого збитку.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!