Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Депутати пропонують спростити отримання ліцензії для дрібних виноробів

Поділитись:
Депутати пропонують спростити отримання ліцензії для дрібних виноробів

Група депутатів пропонує спростити процедуру ліцензування дрібних виробництв виноробної продукції і визначити їх правовий статус.

Відповідний законопроект № 6693 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв зареєстрований в парламенті 12 липня. Його авторами виступили Андрій Вадатурський, Роберт Горват, Ярослав Маркевич, Леонід Козаченко, Сергій Хлань, Василь Петьовка та інші.

Автори законопроекту вважають, що головною перешкодою для виходу дрібних виноробів на ринок є забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво. При цьому вимоги для отримання ліцензії однакові як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для дрібних виноробних підприємств.

У зв’язку з цим пропонується дозволити дрібним виноробам, які виробляють вино з власного винограду, отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації, для якої потрібно отримати близько 140 дозвільних документів різних інстанцій, але за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Передбачається, що для отримання ліцензії необхідно буде подати заяву, копії установчих документів, документ про оплату за ліцензію, декларацію матеріально-технічного стану і договір з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (в разі відсутності власної акредитованої лабораторії). Реєстрацію документів пропонується скоротити до п’яти днів, ще 30 знадобиться на розгляд документів.

Крім того, законопроектом визначено, що дрібним виноробним підприємством вважається те, яке здійснює виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, плодово-ягідних, медових напоїв без додавання спирту, з виноматеріалів виключно власного виробництва, не придбаних і які не перевищують за обсягом 10 тис. дал на рік.

На думку авторів законопроекту, запропоновані заходи сприятимуть детінізації виноробства, збільшення експорту вина та медових напоїв, розвитку винного туризму, офіційному зростанню робочих місць у сільській місцевості та збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів тільки від ПДВ і зборів від продажів на 26 млн грн.

Інтерфакс-Україна

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!