Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Депутати підтримали приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

Депутати підтримали приєднання України до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

Верховна Рада ухвалила законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. «За» проголосував 231 народний депутат.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

Участь України у конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), Чорногорія, Молдова, Македонія.

Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед наразі перевищує 50%, з них 40% ‒ до країн ЄС.

«Приєднання України до Пан-Євро-Мед диверсифікує наш експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів: збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС», ‒ зазначила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська.

Україна набуде статусу повноправного учасника Конвенції у перший день другого місяця, що слідує за датою подання інструменту про приєднання.

Довідка

Конвенція Пан-Євро-Мед ‒ інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою.

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції перебуває Грузія.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!