Агромаркет

Депутати хочуть повернути 16%-ве мито на експорт деяких олійних

Депутати хочуть повернути 16%-ве мито на експорт деяких олійних

Народні депутати зареєстрували в парламенті законопроект № 9202 про зміни до закону «Про ставки експортного мита на насіння деяких видів олійних культур», у якому пропонують повернути 16%-ве мито на експорт деяких олійних.

Згідно з проектом закону, оприлюдненим на сайті Верховної Ради, пропонується встановити експортне мито на рівні 16% для насіння льону і рижію, а також смугастого соняшникового насіння та ядра соняшника, якщо ці товари експортуються в первинній упаковці до 25 кг.

З 2012 року експорт олійних обкладається митом 10%, а мито на експорт до країн ЄС щороку знижується на 0,8%, зазначається у пояснювальній записці до законопроекту. Його автори підкреслюють, що чинний закон стимулює переробку насіння на олію, водночас робить неконкурентним виробництво харчового насіння для експортних ринків.

На їхню думку, повернення до 16%-го експортного мита для цих товарів стимулюватиме переробку насіння льону, соняшнику та рижію на корм для птиці або для виробництва кондитерських виробів і снеків в Україні та подальший експорт готової продукції.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!