Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Цьогорічний зерновий меморандум підписано без затвердження граничних обсягів експорту

Сьогодні, 3 жовтня, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов та учасники зернового ринку підписали Меморандум про узгодження позицій на ринку зерна на 2019-2020 МР.

Згідно з документом, підписанти домовились про подальшу співпрацю з метою забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень.

«Агросектор – один із флагманів розвитку української економіки. У пріоритетах Міністерства – відкриття прозорого обігу землі, підвищення продуктивності праці українців, забезпечення продовольчої безпеки, підвищення захисту прав споживачів, а також належний розвиток українського села. Всі зміни та реформи, що відбуватимуться в агропромисловості мають відповідати цим головним завданням та цілям», – зазначив Тимофій Милованов.

Слід зазначити, що підписання такого меморандуму відбувається вже дев’ятий рік поспіль, проте цього року документ підписано без додатку та завчасного затвердження граничної чисельності експорту.

«У рамках Меморандуму ми закріпили спільну стратегію щодо забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна. Цього року домовилися не фіксувати конкретний обсяг зернових, однак, кожного останнього понеділка місяця будемо проводити спільну зустріч з представниками ринку та оцінюватимемо показники», – зауважив заступник міністра з аграрних питань Тарас Висоцький.

Підписаний документ передбачає взаємодію учасників ринку зерна, пошук компромісних рішень, обмін інформацією та здійснення моніторингу зернового ринку. Також меморандум значно сприятиме забезпеченню прогнозованості та ритмічності експорту зерна, а також пропорційного навантаження на інфраструктуру, зокрема, залізничну.

Документ набирає чинності з дня підписання та діє до 1 липня 2020 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали