Агромаркет

Цього року на ринку пшениці домінуватимуть ведмеді

У своїй вересневій доповіді аналітики USDA залишили прогнозні показники експорту на 2019/20 МР для основних країн-експортерів без змін, попри зниження сумарного показника для світу на 2,3 млн тонн, у порівнянні з їх власною серпневою оцінкою.

Попри скорочення на 2,5 млн тонн, світове виробництво пшениці, , залишилось на рекордній позначці у 765,5 млн тонн переважно за рахунок Австралії та країн СНД. Зменшення прогнозів виробництва в Австралії на 2 млн тонн стало наслідком чергової посухи від якої вже третій рік поспіль потерпає континент.

Водночас скорочення виробництва в Казахстані на 1,5 млн тонн, Україні та Росії на 500 тис. тонн у кожній частково компенсоване його збільшенням у країнах ЄС та Індії на 1 млн тонн та 990 тис. тонн відповідно.

Як зауважила АgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, для українських експортерів цікавим може бути факт зниження на 500 тис. тонн (до 11 млн тонн) прогнозу імпорту пшениці до Індонезії.

Водночас цьогорічний показник, у разі якщо попередні оцінки справдяться, все ж буде вищим за обсяг індонезійського імпорту пшениці у 2018/19 МР, який американські аналітики оцінили у 10,78 млн тонн.

«Важливо, що попри зменшення обсягів виробництва в країнах Чорноморського регіону, оцінка їх експортного потенціалу залишилась незмінною, в той час як пропозиція зерна для світу з ЄС навпаки збільшена на 1 млн тонн. Цей фактор негативно впливатиме на цінові тренди. Також варто враховувати, що збільшення рівня кінцевих світових запасів пшениці в 2019/20 МР до рекордних 286,5 млн тонн, чинитиме тиск на ціни протягом всього поточного сезону», – зауважила експертка.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!