Агромаркет

Ціни на соняшникову олію в Україні обвалилися на 30-40 $/т

Ціни на соняшникову олію в Україні обвалилися на 30-40 $/т

Протягом тижня ціни на соняшникову олію в Україні впали на 30-40 $/т до 770 $/т з доставкою в порти Дунаю, внаслідок чого багато переробників зупинили продажі.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade, посилаючись на огляд трейдера трейдера К. Бугера для Любарецького соєпереробного заводу.

«Подальші перспективи невідомі, оскільки соняшник не дешевшає, а маржа переробки стала від’ємною, тому ситуація для переробників дуже складна», – пояснює трейдер.

Ціни на соєву олію протягом трьох тижнів залишаються стабільними як загалом у світі, так і в Україні (630-670 €/т на заводі). Але попри наявність гарної ціни переробники не можуть реалізувати олію внаслідок логістичних проблем з експортом.

На внутрішньому ринку попит з боку виробників комбікормів досить обмежений, а ціни з доставкою нижчі, ніж заводи готові продавати з місця (враховуючи еквівалент експортних продажів).

Нагадаємо, ціни на соняшник в Україні досягли тримісячного максимуму. Раніше ми писали, що USDA підвищило прогнози врожаю сої та соняшника.