Агромаркет

Ціни на пшеницю знижуються

Котирування пшениці продовжили падіння через активне закриття позицій фондовими гравцями та очікування, що Індія все ж дозволить частковий експорт пшениці.

Про це повідомляють аналітики Barva Invest.

Липневий ф’ючерс на американську пшеницю на біржі в Чикаго (ZWN2) знизився на 0.32 $/бу – до 11.68 $/бу. Ціна на європейську  пшеницю на Euronext (EBMU2) знизилась на 1.5 €/т – до 420.75 €/т, а на чорноморську на Black Sea (BWFK2) знизилась  на 2 $/т – до 412.0 $/т.

Тим часом проблеми зі станом посівів пшениці в США та Франції продовжуються і швидкого покращення ситуації вже не відбудеться.

Надії на відновлення експорту пшениці з України після заклику ООН розблокувати експорт зернових швидко вичерпались, оскільки рф заявила що це буде можливо тільки після зняття з неї санкцій.

Ціни на українському ринку залишаються в стабільному діапазоні на рівні 5400-7300 грн/т при низькій активності торгівлі.

Нагадаємо, ціни на пшеницю зростуть більш ніж на 40 відсотків. Також ми писали, що пшеницю на українських млинах купують за значно нижчими цінами, ніж на зовнішньому ринку.