Агромаркет

Ціни на продовольче зерно трохи знизилися

Ціни на продовольче зерно трохи знизилися

На початку минулого тижня вартість кукурудзи та фуражної пшениці зросли на тлі посилення експортного попиту та стримування продажів виробниками. Відповідний тренд зберігся до кінця періоду.

Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.

«Ціни на продовольче зерно дещо знизилися і перебували у стійкому діапазоні. Очікується, що суворі зимові умови, включаючи низькі температури та сильний снігопад, ускладнять рух зерна в Україні на початку грудня», – зазначають аналітики УУБ.

Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 04 грудня:

– кукурудза – 4 804,30 грн/т (+4,50%);

– пшениця 2 клас – 6 171,96 грн/т (-0,97%);

– пшениця 3 клас – 5 302,94 грн/т (+0,21%);

– пшениця фуражна – 4 707,64 грн/т (+3,27%);

– соя – 14 058,87 грн/т (+0,90%).

На світовому ринку спостерігається покращення прогнозів погоди для Південної Америки, хоча північні регіони сільськогосподарських районів Бразилії все ще борються з посушливими умовами.

«Ринку пшениці наразі бракує каталізатора для встановлення нового торгового діапазону. Такі фактори, як фактична врожайність пшениці в південній півкулі та реакція кукурудзи на погоду Південної Америки в грудні-січні, впливатимуть на ціни взимку. Ф’ючерси листопада на кукурудзу CBOT закрилися трохи вище, а грудневі – ненадовго досягли нового багаторічного мінімуму. Цей розворот під впливом аномальної погоди в Бразилії може бути індикатором нового та тривалого мінімуму», – додають аналітики УУБ.

Нагадаємо, Україна експортувала понад 6 млн тонн пшениці.