Ціни на кукурудзу з доставкою в порти Дунаю не перевищують 185 $/т
Ціни на кукурудзу на світових ринках залишаються під тиском активної сівби у США та початку збирання другого урожаю в Бразилії, проте їх підтримують прогнози сильної спеки у США в наступні 7-10 днів.
Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.
За даними агенції Conab, на 20 травня в Бразилії кукурудза першого урожаю зібрана на 77% площ (+5% за тиждень, але 84% торік), проте вже зібрано 0,2% кукурудзи другого урожаю Safrinha. Стан посівів Safrinha в більшості регіонів залишається гарним, хоча посилення дефіциту ґрунтової вологи може знизити потенціал урожаю.
Експерти Conab підвищили прогноз урожаю кукурудзи safrinha до 96,1 млн т, тоді як агенція Агроконсалт Бразилія оцінює його у рекордні 102,4 млн т, що на 19% перевищить торішні 85,8 млн т.
За даними NASS USDA, у США станом на 21 травня кукурудзою засіяно 81% запланованих площ (69% торік та 75% в середньому за 5 років). Фермери завершать сівбу в оптимальні терміни, що збільшить потенціал урожаю, проте прогнозована на наступні два тижні на більшій частині кукурудзяного поясу США спека може змінити ситуацію.
На біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на кукурудзу вчора виросли на 1,1% до 227,4 $/т (+4% з початку тижня),а грудневі – на 1,5% до 203,4 $/т (+3,5%) на прогнозах наближення спеки.
В Україні фермери прискорили сівбу кукурудзи і станом на 18 травня засіяли вже 3,266 млн га (4,3 млн га торік та 5,47 млн га у 2021 р на цю дату). Проте підвищення температури до 25-26 оС на тлі відсутності опадів в наступні два тижні може призвести до скорочення площ сівби.
Попри відновлення заходу судів до портів Одеса та Чорноморськ, трейдери поки не активізували закупівлі. Ціни попиту на кукурудзу з доставкою в порти Дунаю залишаються на рівні 185 $/т, але обсяги поставок зменшилися, оскільки виробники продали основні запаси.
У 2022/23 МР станом на 18 травня експорт кукурудзи склав 26 млн т (21,8 млн т торік) при прогнозі USDA у 25,5 млн т. Навіть за нестабільної роботи зернового коридору до 1 липня вдасться відвантажити ще майже 2 млн т зернової, що знизить кінцеві запаси в країні напередодні сезону, в якому очікується значне скорочення виробництва кукурудзи.
Нагадаємо, в Україні скорочуються площі ячменя та кукурудзи.