Ціни на кукурудзу виросли на 0,85%
Протягом минулого тижня сільськогосподарські товари на внутрішньому ринку відображали неоднозначні рухи. Ціни на кукурудзу в Україні дещо укріпилися на тлі зростання курсу долара, експортного попиту, а також зменшення залишків кукурудзи в Україні, що призводить до обмежених пропозицій від виробників.
Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.
«На ринку пшениці прослідковувалося незначне послаблення індикативів, проте воно не суттєво вплинуло на загальний місячний тренд і показники продовжують знаходитися у раніше сформованих діапазонах. Ціни на продовольчу та фуражну пшеницю протягом місяця зростали на фоні зменшення пропозицій від виробників та активного експортного попиту», – зазначають аналітики УУБ.
Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 23 квітня:
- кукурудза – 5 291,54 грн/т (+0,85%);
- пшениця 2 класу – 6 831,13 грн/т (-0,18%);
- пшениця 3 класу – 5 984,26 грн/т (-1,24%);
- пшениця 4 класу – 5 280,40 грн/т (-0,53%);
- соя – 16 966,57 грн/т (+0,06%).
На світовому ринку ціни на зерно завершили тиждень незначним зниженням. Проте олійний комплекс значно впав, насамперед через ослаблення ринків соєвої та пальмової олії. Оскільки ми переходимо до критичного періоду для сільськогосподарських ринків, відомого як «ринок погоди», очікується, що коливання цін зростатиме.
«Ця нестабільність значною мірою залежатиме від прогнозів погоди та їхнього впливу на площі вирощування сільськогосподарських культур, а також від того наскільки збалансовані попит і пропозиція. Після початкового зростання цін через ескалацію конфлікту між Ізраїлем та Іраном, до кінця тижня цей ефект зменшився. Дана динаміка говорить про переконання ринку, що конфлікт може не поширюватися далі», – додають аналітики УУБ.
Нагадаємо, зменшення залишків кукурудзи в Україні на фоні стабільно високих темпів щомісячного експорту змусили ціни на зернову укріпитися.