Агромаркет

Ціна оренди державних земель вдвічі більше, ніж приватних паїв

Поділитись:
Ціна оренди державних земель вдвічі більше, ніж приватних паїв

Середня вартість оренди сільськогосподарської землі, яку здавали громадяни – власники паїв, у 2016 році склала 1093,4 грн./га. Станом на 1 січня 2016 цей показник був 862 грн./га, повідомили у Держгеокадастрі.

«Середня орендна плата за рік зросла на 27%, – відзначив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства. – Це дуже непоганий показник динаміки, однак в абсолютних цифрах вартість оренди все ще залишається критично низькою та неспівставною із доданою вартістю, яку генерує земля».

Найвища орендна плата – на Полтавщині (2243,2 грн./га), Черкащині (2215,5 грн./га) та Харківщині (1603 грн./га).

Найдешевше користування землею обходилося в Київській (533,4 грн./га), Закарпатській (596 грн./га) та Тернопільській (672,3 грн./га) областях.

Загальна площа цієї категорії сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, складає 16,5 млн га.

Середня вартість оренди державних земель значно зросла після запровадження практики передачі ділянок у користування через аукціони. Станом на 1 січня 2017 року вона склала 2249,8 грн./га.

«В середньому за останній рік державні землі здавалися в оренду майже вдвічі дорожче, ніж приватні», – підкреслив Максим Мартинюк.

За  його словами, це абсолютно нетипове для держсектору перевищення в ефективності приватних власників пояснюється впровадженням загальної практики передачі земель в користування виключно на відкритих земельних торгах.

Для порівняння: орендна плата за землі держвласності, передані в користування на безконкурентних засадах за договорами минулих періодів, – лише 940 грн./га. Держгеокадастр ініціював перегляд договорів для приведення умов користування держземлями до середніх по ринку.

Довідка

Станом на 1 січня 2017 року в Україні укладено 4,8 млн договорів оренди паїв, у тому числі з фермерськими господарствами – 0,73 млн договорів. Більшість договорів (2,2 млн) укладено терміном на 8-10 років.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями