Агромаркет

Чи є законними перевірки бізнесу на спрощеній системі оподаткування

На сьогодні діють норми Закону України № 4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», якими передбачені особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Про це повідомляє пресслужба Державної регуляторної служби України.

Згідно із законом, представникам органів державного нагляду (контролю) забороняється здійснювати щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Дія цього закону поширюється на фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику. Також норми документу поширюються на юросіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику.

Виключенням з цього закону є проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства, законодавства про працю, зайнятість (у тому числі зайнятість та працевлаштування інвалідів), про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат, надання соціальних послуг.

Також органи захисту прав споживачів мають право проводити позапланові перевірки за скаргами споживачів.

Дія Закону № 4448-VI не поширюється на суспільні відносини, пов’язані з державним контролем за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

Тому органам контролю при здійсненні перевірок варто дотримуватися вимог Закону № 4448-VI.

Нагадаємо, Держпраці з ДПС розпочинають перевірки бізнесу. Раніше набула чинності урядова постанова №89 щодо скасування заборони на деякі податкові перевірки під час карантинних обмежень.