Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Частка української кукурудзи на ринку Єгипту у 2019/20 МР становить понад 35%

Незважаючи на сильну конкуренцію з Південною Америкою, частка української кукурудзи на ринку Єгипту залишається істотною в поточному МР і становить понад 35%.

Про це повідомляється на Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

Єгипет нарощує імпорт кукурудзи на тлі високого внутрішнього попиту. Станом на 1 червня 2020 року з початку поточного сезону 2019/20 МР країна імпортувала 6,15 млн. тонн кукурудзи, що на 19% перевищує обсяг закупівель за аналогічний період минулого сезону.

Основними постачальниками кукурудзи в Єгипет є країни Південної Америки (Аргентина і Бразилія) і Чорноморського регіону, включаючи Україну і Румунію.

З початку поточного сезону за період жовтень 2019 року – травень 2020-го Україна поставила в Єгипет понад 2,4 млн. тонн кукурудзи, що становить 36% загального імпорту.

Для порівняння, у минулому сезоні 2018/19 року частка української кукурудзи на ринку Єгипту склала 32%. Сумарна частка поставок південноамериканської кукурудзи на єгипетському ринку в поточному сезоні досягає поки 41%, але може вирости. Починаючи з березня цього року поставки кукурудзи з України в Єгипет почали знижуватися, тоді як Аргентина нарощує відвантаження. З липня можуть збільшитися поставки кукурудзи з Бразилії.

«Низькі ставки фрахту і ціни на американську кукурудзу створюють сильну конкуренцію для української кукурудзи на ринку Єгипту. За інформацією операторів українського ринку, протягом травня-червня ціни пропозицій з постачання кукурудзи в Єгипет з Південної Америки були на $5-10/тонна нижче, ніж для українського товару», – йдеться в повідомленні.