Агромаркет

Бразилія має наміри наростити експорт яловичини, незважаючи на м’ясний скандал

Бразилія має наміри наростити експорт яловичини, незважаючи на м’ясний скандал

Бразилія виконає поставлені на 2017 рік цілі з експорту яловичини, незважаючи на те, що проблема недоброякісної м’ясної продукції матиме негативний вплив на поставки за кордон, прогнозує організація експортерів яловичини ABIEC.

На сайті асоціації опублікований прогноз, згідно з яким, у цьому році очікується зростання експорту яловичини з Бразилії на 7% – до 1,5 млн тонн, а у вартісному вираженні – на 10%, до $6 млрд (свіже й заморожене м’ясо, солона яловичина, побічні продукти переробки).

У березні експорт м’яса з Бразилії різко скоротився. За словами президента ABIEC Антоніу Камарделлі, 20-26 березня продажі яловичини за кордон впали на 40% в об’ємному і вартісному вираженні порівняно з попереднім тижнем через тимчасову заборону на ввезення бразильської продукції до низки країн.

Проте вже в квітні очікується відновлення зростання, оскільки влада Бразилії провела успішну кампанію, яка привела до скасування заборон на основних ринках збуту, в тому числі в Китаї та Гонконгу.

За словами Антоніу Камарделлі, проблема недоброякісної м’ясної продукції, без сумніву, матиме несприятливий вплив на імідж бразильської яловичини, що ускладнить освоєння нових ринків у Південній Кореї, Японії та на Тайвані.

Тим часом експортери м’яса Австралії і Канади будують плани, як скористатися погіршенням репутації Бразилії на світовому ринку. Як пише Calgary Herald, канадці розраховують на підвищення цін на свинину та яловичину після скандалу. Австралійці націлилися на китайський ринок – вони мають намір повернути ту частку, яку в минулому році у них від’їли бразильські постачальники, повідомляє Nikkei Asian Review.

Бразилія експортує м’ясо більше  ніж до 150 країн світу. У 2016 році виручка від продажу м’яса курей за кордон склала $5,9 млрд, яловичини – $4,3 млрд (з урахуванням продуктів переробки – $5,5 млрд).

За даними асоціації бразильських експортерів м’яса ABIEC, третина поставок з Бразилії за кордон у минулому році призначалася для материкового Китаю і Гонконгу. До числа найбільших імпортерів бразильського м’яса належать Росія, Саудівська Аравія та Японія.

 

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!