Агромаркет

Австралійська пшениця може потіснити українське зерно на ринку Азії

Австралійська пшениця може потіснити українське зерно на ринку Азії

Зібраний у 2016/17 МР максимальний за останні п’ять років урожай пшениці в Австралії допоможе країні скласти вагому конкуренцію Росії й Україні на ринку країн Азії, повідомляє CNBC.

Як уточнюється, в останні кілька років ряд великих азіатських країн – імпортерів пшениці, зокрема, Індонезія, надавали перевагу більш дешевій причорноморській зерновій, через що австралійські експортери втратили частину свого традиційного ринку.

«Однак високий валовий збір культури в поточному МР (31-32 млн тонн) на тлі конкурентоспроможної ціни повинен підвищити попит на пшеницю з Австралії з боку країн Південно-Східної Азії», – прогнозує менеджер зернотрейдера Nidera Метью Петісон.

Так, поточного тижня австралійська пшениця з 9% вмістом протеїну пропонувалася за ціною $185 за тонну FOB. Ціна хоч і перевищує ціну пропозиції української зернової ($178-180 за тонну), все ж є вигідною для азіатських покупців, оскільки вартість фрахту при поставках з Причорномор’я в середньому на $10 за тонну вище порівняно з транспортуванням продукції з Австралії.

Оператори ринку вже відзначають падіння попиту на українську пшеницю з боку країн Азії, оскільки потреби місцевих покупців покриваються австралійської, а також аргентинською продукцією.

Активізації попиту на австралійську пшеницю також сприятиме і вища, ніж очікувалося спочатку, якість нового врожаю, в якому частка зернової з вмістом протеїну 10,5-11% підвищиться, відзначають австралійські трейдери.

АПК-Информ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!