Агромаркет
Головне:
Агромаркет

«Астарта» почала переробку цукру-сирцю з тростини

Компанія «Астарта» почала  виробляти цукор з тростинного цукру-сирцю, вирішивши створити резервний об’єм цукру. 

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Законтрактовані обсяги переробки на наступні три місяці 2021 календарного року становлять 60 тис. тонн. Перероблятиме цукор-сирець Яреськівський цукровий завод. 

За словами засновника та та генерального директора агропромислового холдингу АСТАРТА-КИЇВ Віктора Іванчика, цього року на ринку цукру спостерігається нестабільна ситуація, яка викликана ростом світових цін на всі сировинні товари, а також невпевненістю учасників ринку у достатній кількості цукру для забезпечення потреб до надходження продукції нового урожаю.

«Ми вирішили створити резервний об’єм цукру, щоб максимально захистити інтереси нашого споживача, забезпечити продовольчу безпеку та стабілізувати ціни на продукцію в Україні на фоні їх прогнозованого зростання на світовому ринку у середньостроковій перспективі», – зауважив він. 

Такий крок, на переконання Віктора Іванчика, також допоможе компанії попередити виникнення форсмажорних обставин, як це було у вересні минулого року, коли з’явився тимчасовий дефіцит, зумовлений тим, що торгові запаси цукру закінчилися, а новий сезон через несприятливі погодні умови розпочався на місяць пізніше ніж завжди. Врожайність цукрових буряків 2020 року була найнижчою за останні роки (42.5т/га). Те саме можна сказати і про цукристість (16.14%).

Він також повідомив, що наявні  дані та підрахунки незалежних  аналітиків ринку дають підстави сподіватися, що загалом наявних в Україні обсягів власного цукру вистачить, щоб повністю наситити ним внутрішній ринок і задовольнити попит споживачів до початку наступного сезону переробки цукрового буряку. Поточні дані щодо врожаю у сезоні 2021 оптимістичні.

«Тому тільки для створення резерву продукції, свого роду підстраховки, на випадок аномальної посухи чи інших несприятливих погодних умов, достатньо буде імпортувати і переробити не більше 100-120 тис. тонн цукру-сирцю», – підсумував Віктор Іванчик.

Нагадаємо, під цукровий буряк «Астарта» цього року відвела понад 15% площ. Раніше ми писали про те, що «Астарта» сплатила 3,2 млрд грн до бюджетів всіх рівнів.

Журнали