Агромаркет

Американський регулятор схвалив угоду між ChemChina і Syngenta обсягом $44 млрд

Американський регулятор схвалив угоду між ChemChina і Syngenta обсягом $44 млрд

Комітет з іноземних інвестицій США схвалив купівлю китайською держкомпанією China National Chemical Corp. (ChemChina) швейцарського виробника засобів захисту рослин і насіння Syngenta AG.  Обсяг угоди – $44 млрд.

Акції Syngenta на торгах 22 серпня додають у ціні 12%.

Експерти мали побоювання, що угода між ChemChina і Syngenta викличе претензії в американських регуляторів, у зв’язку з чим акції швейцарської компанії останнім часом торгувалися нижче рівня, запропонованого ChemChina. За підсумками торгів 19 серпня ціна паперів Syngenta склала 380,8 швейцарських франків ($395).

Відповідно до умов угоди, узгодженими двома компаніями в лютому цього року, ChemChina заплатить $465 за акцію Syngenta плюс спеціальні дивіденди в розмірі 5 франків на акцію.

Керівництво Syngenta висловлювало впевненість в тому, що угода не несе в собі проблем для національної безпеки США. Однак у березні цього року американський сенатор-республіканець Чак Греслі, глава юридичного комітету Сенату, заявив, що купівля Syngenta, яка має операції в США, дасть Пекіну контроль над важливою частиною американської сільськогосподарської інфраструктури.

Проте Комітет з іноземних інвестицій США, який має право заблокувати будь-яку угоду, яка, на його думку, загрожує національній безпеці, не знайшов перешкод для угоди між ChemChina і Syngenta та схвалив її.

Компаніям необхідно отримати схвалення ще ряду регуляторів. Вони розраховують закрити угоду до кінця поточного року.

Угода між ChemChina і Syngenta стане найбільшим поглинанням китайцями європейської компанії. Вона призведе до створення корпорації з капіталізацією понад $100 млрд і найбільшим у світі бізнесом в сфері сільськогосподарських хімікатів.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!