Агромаркет

«Агротрейд» експортував майже 500 тисяч тонн зерна

«Агротрейд» експортував майже 500 тисяч тонн зерна

У 2022 році Група «Агротрейд» експортувала майже 500 тисяч тонн зерна.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

З них 343,8 тисячі тонн власного врожаю, 147 тисяч тонн сторонніх виробників та 5,4 тисячі тонн органічної продукції.

«Через війну ми були вимушені шукати нові шляхи експорту, переправляли зерно залізничним транспортом в Європу і вже там налагоджували логістику його подальшого шляху. Тепер значна частина зерна їде в порти. Експорт триває, хоча зерновий коридор працює дуже повільно. За добу обслуговується до дев’яти пароплавів. Експорт уповільнений через недостатню кількість інспекцій. Тобто, вивезення зерна могло би бути більш інтенсивним, якщо б пароплави могли частіше заходити до терміналів. Зважаючи на всі труднощі, з якими зіткнулись експортери цього року, ми задоволені результатами нашої роботи», — підсумував директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Групи «Агротрейд»  Андрій Бут.

Хоча без зернового коридору навіть такий темп експорту для України був би неможливий, зазначає експерт. Адже, ані залізличний, ані автомобільний транспорт не зміг би забезпечити такі обсяги.

Найбільше Група «Агротрейд»  експортувала пшениці та кукурудзи. Також за кордон були продані жито, сорго, соя, ріпак та ячмінь.

Нагадаємо, «Агротрейд» збирає кукурудзу з відмінною якістю зерна. Також ми писали, що жнива кукурудзи в «Агротрейд» тривають: урожайність перевищує планову.