Агромаркет

Аграрний сектор щорічно втрачає 32 млрд грн через завищені ціни на азотні добрива

Аграрний сектор щорічно втрачає 32 млрд грн через завищені ціни на азотні добрива

Втрати українського аграрного сектору від завищених цін на азотні добрива всередині країни щорічно складають понад 32 млрд грн.

По це свідчить дослідження, яке провели Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), центр «Соціальний моніторинг», Інститут аграрної економіки та «Украгроконсалт», повідомили в ВАР.

В опитуванні взяли участь малі та середні агровиробники, які займаються переважно вирощуванням зернових, кормових та технічних культур.

За словами заступника голови ВАР Михайла Соколова, усередині країни ціни на азотні добрива перевищують загальносвітові на 30%.

До цього, на думку опитаних фермерів, призводить корупція в органах державної влади та монопольне становище окремого виробника – групи Ostchem.

Справа в тому, що в результаті логістичних обмежень Україна може завозити добрива переважно з Росії. А у відношенні російських добрив діє антидемпінгове мито, яке складає 30%. Це приводить до того, що у нас ціни вищі, ніж у світі та, зокрема, в Росії.

Крім цього, якщо плани уряду щодо заборони імпорту російських добрив здійсняться, ціни на азотні добрива в Україні перевищуватимуть світові більше, ніж на 50%, зауважили в ВАР.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!