Агромаркет

63% всього експорту припадає на агросировину та продовольство

63% всього експорту припадає на агросировину та продовольство

Найбільший зовнішньо-торговельний дефіцит Україна має з країнами Азії.

Про це у Телеграм-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, спираючись на основні показники зовнішньої торгівлі за 11 місяців минулого року з останнього огляду НБУ.
Дефіцит зовнішньої торгівлі становить 34,1 млрд дол., в т.ч. по товарам – 25,7 млрд дол., послугам – 8,4 млрд дол.  Експорт товарів за 11 місяців 2023 року становив 31,3 млрд дол. («мінус» 17% рік до року).

Найбільша товарна позиція в експорті – агросировина і продовольство – 19,6 млрд дол. (63% всього експорту, «мінус» 6,6% рік до року).

Імпорт товарів становив 57 млрд дол. (+16% рік до року).  Найбільша товарна позиція в імпорті – продукція машинобудування, 17,4 млрд дол. (31% всього імпорту, +36% рік до року).

Головний напрямок в торгівлі товарами – країни Європи (65% – в експорті, 52% – в імпорті).

«Утім, найбільший дефіцит в торгівлі товарами маємо з країнами Азії – 11,5 млрд дол., майже 2/3 з якого припадає на Китай. Тоді як з країнами Європи дефіцит складає 9,1 млрд дол., в т.ч. з ЄС – 7,4 млрд дол. Єдиний макрорегіон, з яким баланс торгівлі товарами залишається додатнім, – Африка (+0,9 млрд дол.). Профіцитною зараз є також торгівля з країнами СНД (+0,4 млрд дол.)», – зазначив Данило Гетманцев.  
Нагадаємо, торгівля з ЄС і з Китаєм є глибоко дефіцитною.