Агромаркет

0,5 млн га земель постійного користування передадуть у власність фермерам, – законопроект

0,5 млн га земель постійного користування передадуть у власність фермерам, – законопроект

Кабінет міністрів схвалив і направив до Верховної Ради законопроект, згідно з яким сільськогосподарські землі, які були виділені у постійне користування, передаються фермерам та їх нащадкам.

Йдеться про передачу близько 0,5 млн га в усіх областях України у власність понад 25 тис. осіб, повідомили у Держгеокадастрі.

Землі для ведення фермерських господарств передавалися в 1990-х роках на правах довічного успадковуваного володіння та постійного користування. Однак внаслідок внесення змін до законодавства можливість оформити ці ділянки у власність та передати у спадщину була унеможливлена, що створило юридичні проблеми для великої кількості фермерських господарств.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)» передбачає, що земельні ділянки, надані засновнику фермерського господарства у постійне користування або довічне успадковуване володіння, за заявою засновника передаються у власність фермерського господарства.

«Ми пропонуємо передати землю, яка була ще у 1990-ті роки отримана в постійне користування, фермерам або їхнім спадкоємцям у власність, – сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. – Законопроект на 100% узгоджений з Асоціацією фермерів і приватних землевласників. Сподіваюсь, що український парламент його також підтримає».

Залежно від місця розташування ділянки заява подається до місцевого управління Держгеокадастру або органу місцевого самоврядування. До заяви додається технічна документація на ділянку, копії документів, які підтверджують право власності, а в разі смерті початкового одержувача – документ, що підтверджує право успадкування.

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані у власність фермерських господарств, становить понад 543,5 тис. га.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!