Урожайність кукурудзи в компанії «Агроінновація» зросла після зміни способу обробітку ґрунту
У підприємстві «Агроінновація» на Київщині у технології вирощування кукурудзи застосовують елементи різних систем підготовки ґрунту, а під посіви культури у господарстві відводять третину полів.
Про це розповів директор компанії «Агроінновація» (Київська обл.) Сергій Шепетко в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer.
«Завдяки правильному обробітку ґрунту можна розраховувати на те, що урожайність кукурудзи підвищиться», – зазначив Сергій Шепетко.
Так, осіння підготовка ґрунту в господарстві включає в себе дискування стерні після комбайна на глибину 15 см.
Раз на чотири роки проводять глибоке розпушування на глибину 45 см: цей агрозахід сприяє покращенню засвоєння рослинами кукурудзи доступних елементів живлення, збільшує запаси вологи в кореневому шарі.
Наступного року мають намір здійснити тільки лущення стерні, а через рік після того планують оранку глибиною на 30 см з унесенням нітроамофоски з розрахунку 100-150 кг/га.
«На ринку пропонується чимало нових, інноваційних добрив, але саме у цьому «харчовому продукті» зібрано три основні для розвитку рослин елементи: азот, фосфор і калій», – пояснив пан Сергій.
Цієї весни планують продовжити початий минулого року експеримент: на частині запланованих під сівбу кукурудзи угідь проведуть дискування та глибоке розпушування.
Як показав тогорічний досвід «Агроінновації», такий обробіток дозволяє покращувати структуру ґрунту, нагромаджувати й довше зберігати вологу на глибині 40–45 см і, відповідно, можна отримати додатково 0,3 т/га. У сусідніх господарствах застосування такого агрозахіду дає до 0,5-0,8 т/га і більше прибавки в урожайності соняшнику.
Нагадаємо, урожайність кукурудзи після конюшини в СФГ «Істок» була вдвічі вищою, ніж після соняшнику, а у фермерському господарстві «Борівське» на Вінниччині найвищу урожайність кукурудзи дав no-till. Раніше повідомлялося, як ширина міжряддя кукурудзи впливає на її урожайність.