Запорукою гарного врожаю соняшнику є чітке дотримання сівозміни, – досвід ФГ «Нива»
У господарстві «Нива» на Кіровоградщині, незалежно від погоди та отриманого врожаю, чергують культури за визначеною схемою. Завдяки їй рослини підживлюють одна одну, а соняшник залишається цікавою та рентабельною культурою.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор ФГ «Нива» Сергій Савчук (Кіровоградська обл.).
«Під посіви соняшнику в нашому господарстві відведено 10-15%. Так, у нашій сівозміні соняшник повертається на одне й те саме поле на 9-10-й рік, у крайньому разі – на 7-8-й. Цей розрахунок ґрунтується на тому, щоб не виснажувати землю та підсилювати культури одна одною. Наприклад, попередником соняшнику є озима пшениця. Її сіємо по хороших попередниках, зокрема, по гороху, чистому пару або багаторічних травах», – зазначає фермер.
За його словами, кожен землероб повинен дотримуватися правил агрономії, а не керуватися лише маржею культур.
«Не дотримуючись сівозміни та нехтуючи технологією, деякі господарі виснажують поле та отримують незадовільні результати. Ми ж застосовуємо мінімум нітратних добрив і отримуємо екологічні продукти; не вигадуємо нових технологій, але зберігаємо ротацію культур – так рослини підсилюють і живлять одна одну; щороку вносимо 8-10 т органіки», – додає Сергій Савчук.
Нагадаємо, що недотримання сівозміни у вирощування соняшнику виснажує ґрунт і сприяє нагромадженню насіння нових рас вовчка та склероції білої гнилі. На Полтавщині отримують гарні врожаї соняшнику завдяки сівозміні та висіванні корисних для ґрунту бобових багаторічних трав.