Агрономія

«Агроекологія» отримує гарні врожаї соняшнику навіть у посушливий рік

У ПП «Агроекологія» на Полтавщині, що працює виключно за органічним землеробством, у 2020 році отримали середню врожайність соняшнику на рівні 3,2 т/га. Таким результатам завдячують налагодженій сівозміні та комплексному підходу до вирощування культур.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ПП «Агроекологія» Сергій Козін.

«Маємо налагоджену сівозміну, якій 40 років. Ми чітко розраховуємо, коли соняшник може дати найкращий урожай і нагромадити максимальний уміст олії. Тож у нас формується система, у якій культура повертається на те саме поле на восьмий рік. Вирощуємо високоолеїновий соняшник, бо на нього більший попит і вища ціна», — зазначає фермер.

За його словами, відпрацьована технологія дозволила господарству навіть за посушливих умов 2020 року отримати середню врожайність соняшнику 3,2 т/га, що не надто відрізнялася від планової — 3,5 т/га.

«Важливу роль відіграє сівозміна та висівання корисних для ґрунту бобових багаторічних трав. Обов’язково здійснюємо низку заходів для накопичення вологи в ґрунті. Для затримання снігу, наприклад, лишаємо частину стерні на полі. Також закриваємо вологу навесні: боронами й культиваторами зрушуємо верхню кірку та капіляри, що з’єднують різні шари ґрунту — це перешкоджає випаровуванню вологи» – додає Сергій Козін.

Для підживлення у господарстві використовують компости власного виробництва.

Нагадаємо, технологію вирощування соняшнику ФГ «Зозуля» коригує відповідно до зміни клімату. Як повідомлялося, за високих температур вміст олії в насінні соняшнику зменшується на 3-6%.