Дорогі корми підвищують ціни на птицю в Казахстані
За офіційними даними, в 2020 році в Казахстані різко зросли ціни як на птицю, так і на яйця. Так, наприкінці минулого року десяток яєць коштував 362 тенге ($0,85), що на 19,6% вище проти показника за аналогічний період 2019 року.
Про це пише Poultry World.
Майже всі країни пострадянського блоку повідомили про різке коливання цін на внутрішньому ринку кормів протягом останніх кількох місяців. Ці коливання відповідали динаміці цін на світовому ринку зерна. Експортна ціна на російську пшеницю нещодавно досягла $270, і більшість аналітиків очікує, що вона зростатиме.
«У 2019 році тонна пшениці коштувала 46 тис. тенге ($109) а зараз –100 тис. тенге ($237). Ціна на кукурудзу зросла на 50%, а на олійні культури, особливо соєвий шрот, – утричі – з 90 тис. тенге ($213) до 270 тис. тенге ($639) за тонну» , – зазначив голова Союзу птахівників Казахстану Руслан Шаріпов.
Крім того, Казахстан залежить від імпорту живої птиці, ветеринарних препаратів, кормових добавок, виробничого обладнання тощо. «У Казахстані немає племінної бази, отже, доводиться імпортувати одноденних курчат, а це дуже дорого», – пояснив Руслан Шаріпов.
Ціни зростають більше за традиційні сезонні коливання. На думку Руслана Шаріпова, необхідна державна підтримка і для виробників зерна, і для тваринників. Вона може бути надана у вигляді субсидій для часткового відшкодування вартості дорогих кормів, додав він.
Як повідомлялося, в 2020 році виробництво птиці в Україні було збитковим.