Урожайність кукурудзи після конюшини в СФГ «Істок» була вдвічі вищою, ніж після соняшнику
У господарстві «Істок» на Київщині у 2020 році вирощували кукурудзу на двох сусідніх полях з однаковим рельєфом за ідентичною технологією після попередників соняшнику та пшениці + конюшини. В результаті урожайність на одному полі отримали вдвічі вищу, ніж на іншому.
Про це розповів Євгеній Канарейкін, керівник СФГ «Істок» в ході конференції «День Агронома».
«На одному полі гумус 2,4%, на другому – 2,5%. І там і там була посіяна кукурудза. На одному полі попередник соняшник, на іншому – пшениця й одразу після збирання – конюшина. За весь період вегетації на одному полі кукурудза отримала 55 кг діючого азоту, на іншому полі – 75 кг», – розповів фермер.
За його словами, після попередника соняшнику урожайність кукурудзи становила від 4 до 5 т/га, залежно від гібрида і ФАО, а на полі, де попередником була пшениця і підсіяна конюшина, – 8 т/га.
«Таку різницю у врожайності отримали, на мою думку, за рахунок двох чинників: по-перше, на одному полі позитивно спрацювала конюшина як попередник, по-друге, це підтвердження того, що соняшник – не найкращий попередник для кукурудзи», – додав фермер.
Нагадаємо, найвищу урожайність кукурудзи у ФГ «Борівське» на Вінниччині дав no-till. Як повідомлялося, завдяки новій технології урожайність кукурудзи в «Кусто Агро» зросла на 20%. Крім того, урожайність кукурудзи на дигестаті перевищує 11 т/га навіть на «бідних» ґрунтах.