Захист ранньої капусти від хвороб у теплицях
Для захисту ранньої капусти від хвороб у теплицях найбільш актуальним є застосування біопрепаратів. Однак вони дають добрий захисний ефект лише за правильної організації профілактики і високої агротехніки вирощування.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Із найбільш поширених хвороб – чорна ніжка, яка проявляється на розсаді від часу появи проростків. Типові ознаки – це тонке потемніння стебла біля кореневої шийки з утворенням тонкої перетяжки. Ця хвороба розвивається на капусті за вирощування її на беззмінному ґрунті, за відсутності дезінфекції ґрунтового субстрату. Розвитку хвороби сприяють загущені посіви, надлишкова вологість, низькі температури і недостатність світла, а також полив холодною водою», – розповідають автори статті, вчені Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів, Ольга Дидів та Андрій Дидів.
Для затримання розвитку чорної ніжки вони радять посилити вентиляцію, зменшити полив розсади. Можна підсипати під рослини річковий пісок шаром 1,5–2,0 см, який сприяє утворенню додаткових корінців та оздоровленню рослин.
Небезпечною хворобою є кила капусти, джерелом інфекції якої є ґрунт, уражений спорами цього гриба. У період вирощування розсади на верхньому боці сім’ядолей (рання фаза), а також на листках (1–2 пари листків) можуть проявитися блідо-жовті, жовто-розмиті плями неправильної форми. Це ознаки ураження рослин несправжньою борошнистою росою (пероноспорозом).
Хвороба розвивається на загущених посівах в умовах підвищеної вологості. Джерелом інфекції є заражене насіння. Рослини обприскують рекомендованими фунгіцидами.
«Найбільш актуальним є застосування біопрепаратів на овочевих культурах у спорудах закритого ґрунту, урожай яких споживають у свіжому вигляді. Так, обробка насіння капусти Триходерміном сприяє значному зниженню ураженості розсади чорною ніжкою. Ефективним є використання препаратів Планриз, Гаупсин для замочування насіння та поливу розсади й дорослих рослин. Однак варто пам’ятати, що біологічні препарати дають добрий захисний ефект лише за правильної організації профілактики і високої агротехніки вирощування», – наголошують вчені.
Читайте також: Для гарної розсади ретельно добирають субстрат і касету