Цибуля сортотипу райнсбургер добре зберігається навіть без холодильника
Оскільки фермерське господарство «Дружба», що в Чугуївському районі на Харківщині не має холодильників для тривалого зберігання, виходом із ситуації стало вирощування цибулі сортотипу райнсбургер: вона характеризується високим умістом сухих речовин та чудовою лежкістю.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«На сингентівському гібриді Візіон F1 отримали 60 т/га, – розповідає головний агроном фермерського господарства Віталій Ульяницький. – Для такого року це непогано, адже у квітні в нас були сильні вітри. Ми не змогли вчасно увімкнути полив, через це суховіями видуло частину насіння, особливо в центрі поля. Хоча поле в нас захищене з усіх боків лісосмугами. Порівняно з іншим гібридом цього ж сортотипу, Візіон F1 урожайніший на 10т/га».
Цибулю сортотипу райнсбургер у «Дружбі» почали вирощувати років шість тому. Оскільки обсяги продажу овочів на ринках нестабільні, торговельні мережі стали для господарства основним каналом збуту. Але для роботи з ритейлом важливо мати стандартну продукцію діаметром від 4 до 8 сантиметрів, із міцними лусками, не схильну до проростання. Важливо, щоб період реалізації був якомога довшим, адже стабільне й тривале постачання –– основна вимога контрактів із торговельними мережами.
«Ми йдемо на компроміс із врожайністю заради тривалого зберігання, –– аргументує Віталій Юрійович. –– З наших складів без охолодження, але з вентиляцією ми торгуємо цибулею аж до квітня. Коли зрештою в нас звільняються холодильники від інших овочів, ми в них перевозимо цибулю й зберігаємо далі».
Довідка: ФГ «Дружба» спеціалізується на вирощуванні овочевих культур: цибулі, моркви, столових буряків та капусти. Цибуля тут займає значне місце –– минулого сезону під неї було відведено 34 гектари. Культивують як ранні, так і середньостиглі та пізні сорти цього овочу.
Читайте також: Якість української цибулі серйозно не дотягує до європейської, – фермер