Агрономія

Вологозабезпеченість ґрунту господарство на Хмельниччині коригує сівозміною

У «Лоретта Агро», що на Хмельниччині, структуру та вологозабезпеченість ґрунту, а також накопичення органічних речовин покращують за рахунок коригування сівозміни.

Про це AgroTimes розповів власник «Лоретта Агро» Ігор Мельник.

«У 2021 році в структуру посівних площ будемо додатково вводити бобові й сидерати. Наприклад, соя – культура високомаржинальна, але більш ризикована в контексті виробництва, ніж соняшник. Проте на сьогоднішній день, зважаючи на кліматичні умови, треба вже працювати не над накопиченням вологи в ґрунті, а над її збереженням. І деякі культури, як от соя, забезпечують це вологозбереження», зазначає власник господарства.

За його словами, в господарстві цього року після пшениці планують озимий ріпак, адже це досить калієвмісна рослина, що своїм стеблом накопичує калій з мінеральних добрив і повертає його в ґрунт.

«Окрім цього ріпак є природнім плугом, тобто здатен розрихлювати ґрунт. А оскільки ми не працюємо плугами, нам потрібно, щоб ці завдання виконували культури, і однією з таких є ріпак. Також на демо-ділянках будемо сіяти амарант, сидеральні, покривні культури, що містять азот, калій, фосфор», відзначає Ігор Мельник.

За його словами в господарстві сіють різні сидеральні суміші та мають уже певний досвід щодо покривних культур. Відтак, переконалися у ефективності сидератів, зокрема, відзначили підвищення врожайності. 

Нагадаємо, покращити вологозабезпечення озимої пшениці дає змогу щілювання після сівби. Як повідомлялося, в господарстві на Херсонщині для збереження ґрунтової вологи застосовують пари.