Для боротьби з оїдіумом варто провести 5 оброблень
Для боротьби з оїдіумом створюють умови для провітрювання виноградника, підбирають стійкі сорти та проводять обробки оброблення препаратами на основі сірки, триазолів, стробілуринів, тіофанат метилу та інших.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Видання зазначає, що агротехнічні заходи у боротьбі з оїдіумом насамперед повинні бути спрямовані на створення умов для доброго провітрювання. Йдеться передусім про пасинкування, видалення зайвих та уражених пагонів, чеканку, боротьбу з бур’янами. Для зниження інфекційного фону з ділянки прибирають рослинні рештки.
Важливим є підбирання стійких до хвороби сортів.
Хімічні заходи передбачають своєчасні оброблення препаратами на основі сірки, триазолів, стробілуринів, тіофанат метилу та інші.
«Зважаючи на сприятливі умови для розвитку епіфітотії у 2019–2020 роках і створення високого інфекційного фону, 2021 року перше оброблення потрібно провести у фазу розкриття бруньок препаратами системної дії з групи триазолів, – радять у публікації. – Друге оброблення слід провести, коли пагони відростуть завдовжки 10–15 см, препаратами на основі сірки, що також вплине і на рослиноїдних кліщів. Третє оброблення проводять перед цвітінням препаратами з групи стробілуринів. Четверте оброблення проводять після цвітіння, коли ягоди будуть розміром із горошину, препаратами на основі тіофанат метилу. Бажано провести й п’яте оброблення у фазі змикання препаратами на основі ципродинілу».
Читайте також:Як захищати виноград у період дозрівання ягід