Агрономія

В господарстві на Херсонщині для збереження ґрунтової вологи застосовують пари

Головним способом збереження ґрунтової вологи у господарстві «Агро-співдружність», що в Херсонській області, є застосування пару. Таким чином на озимих культурах по попереднику пар вдається акумулювати ґрунтову вологу після опадів, що випали за два роки.

Про це AgroTimes розповів головний агроном господарства Володимир Кукта. 

«У нашому господарстві пари практикуємо не один рік і по паровому попереднику отримуємо врожайність пшениці 5-6 т/га. Тобто маємо якісний травостій і добрий урожай. Фактично пшениця забирає всю вологу і під соняшник ми отримуємо тільки осінньо-зимові опади, якщо вони є», – зазначив фахівець.

За його словами, у метровому шарі запаси вологи іноді не опускаються нижче 60 см. Тому, якщо в серпні випадає дощ, сіють ріпак. Отримують по пару по 30 ц/га ріпаку, після нього сіють пшеницю – отримують в межах 40 ц/га пшениці, після чого сіють соняшник.  

Загалом у господарстві практикують чотирипільну сівозміну: пар – озимий ріпак або пшениця – пшениця – соняшник. Паровий попередник дає певні запаси вологи навіть на солончаках, що дає змогу навіть на таких землях вирощувати пшеницю.

Нагадаємо, господарство на Вінниччині відмовляється від передпосівної культивації через дефіцит вологи. Як повідомлялося, озимий ріпак економніше використовує вологу при застосуванні регулятора росту. Також нещодавно фермер розкрив власний сектрет збереження вологи в ґрунті. А в KSG Agro розповіли, як накопичують осінньо-зимову вологу для озимої пшениці.