Інкубаційні індичі яйця треба перенести до вивідної шафи максимум за 30 хвилин
Індичі яйця слід переносити до вивідної шафи на 24,5-25-ту добу інкубації до початку накльову пташенят, пише журнал «Наше птахівництво».
Температура і відносна вологість у приміщенні, де відбувається перенесення, є вирішальними чинниками. Так, температура не повинна бути нижчою за 26 °С, а відносна вологість – меншою за 60%.
Аби не переохолодити яйця, тривалість перенесення не має перевищувати 30 хвилин. Також після перенесення у вивідну шафу протягом 4 годин у ній необхідно підтримувати температури інкубаційної шафи – так плавніше відбудеться зміна параметрів температурного режиму.
Для інкубаторів «Універсал» у наступні доби вивідного періоду у шафі підтримують температуру 37,3-37,4 °С, відносну вологість – 29-29,5 °С.
Після початку масового накльову температуру дещо знижують – до 37,2-37,3 °С, а вологість, навпаки, збільшують – до 32-34,4 °С/70-80%. Це необхідно для розм’якшення підшкаралупної оболонки яйця для полегшення подальшого накльову шкаралупи, зменшення відходу зародків-задохликів та інтенсивнішого виводу.
Далі за масового виведення температуру зменшують до 36,8 °С. Останніми роками рекомендують зменшувати температуру з 36,8 до 36,1 °С, а вологість – із 34,4 до 30 °С/58%. Такий технологічний прийом застосовують для зниження теплового тиску на індиченят на виводі, особливо у спеку та на інкубаторіях, не обладнаних системою кондиціювання повітря.
Нагадаємо, найефективніше використовувати для інкубації яйця, що зберігалися протягом 5–9 днів.