Агрономія

У господарстві на Херсонщині напрацювали технологію для збереження ґрунтової вологи

Для отримання сходів соняшнику та інших просапних культур у господарстві «Агро-співдружність», що в Херсонській області, напрацювали технологію, яка дає змогу ефективно зберігати ґрунтову вологу. Основним елементом технології є глибоке рихлення.

Про це AgroTimes розповів головний агроном господарства Володимир Кукта. 

«Під соняшник ґрунт готуємо так: збираємо пшеницю, проводимо лущення стерні, потім – глибоке рихлення на глибину 27- 30 см. Коли готуємо площу під соняшник, лапи глибокорозпушувачів рихлять ґрунт, на ньому утворюються мікротріщини, тож коли випадають опади, волога правильно розподіляється по всьому ґрунту», – поділився досвідом агроном.

Потім у господарстві ще раз здійснюють лущення стерні, щоб прибрати падалицю пшениці та вирівняти площу перед сівбою соняшнику на наступний рік. Навесні закривають вологу боронуванням, після чого проводять передпосівну культивацію – і сіють соняшник.

Таким чином у ТОВ «Агро-співдружність»на богарних земляхвдається отримуватив середньому 12- 18 ц/га насіння соняшнику залежно від року.

Нагадаємо, господарство на Вінниччині відмовляється від передпосівної культивації через дефіцит опадів. Як повідомлялося, озимий ріпак економніше використовує вологу при застосуванні регулятора росту. Також фермер розкрив власний сектрет збереження вологи в ґрунті.