Мільйони людей п’ють воду із залишками пестицидів, – дослідження
У США дослідили підземні води, що живлять громадське питне водопостачання, і виявили, що пестициди містяться в 41% свердловин (і в декількох джерелах прісної води). Дві третини із цього 41% містять власне сполуки пестицидів, ще третина – їх деградати (сполуки, отримані в результаті біотичного або абіотичного перетворення пестицидів в інші сполуки), пише Beyond Pesticides.
Є багато досліджень щодо впливу пестицидів на здоров’я людини та навколишнє середовище, а також щодо проблеми міграції пестицидів у підземні води та водні шляхи. Відтак, органічна практика землекористування, особливо що стосується сільського господарства, є чи не єдиним вирішенням проблеми, вважають дослідники. «Такі широко розповсюджені практики мали б величезний оздоровчий вплив на здоров’я людей та здоров’я екосистем та їх мешканців», – ідеться в повідомленні.
Дощ або танення снігу можуть транспортувати пестициди з сільськогосподарських полів, житлових будинків через зливові стоки або у вигляді стоку, який поглинається поверхнею ґрунту. Далі вода із залишками пестицидів переходить у глибші шари ґрунту. Будь-який неглибокий або глибокий водоносний шар забирає цю воду із забруднюючими речовинами в ній. Колодязі, які використовують такі водоносні горизонти, будь то державні чи приватні, можуть забруднюватися пестицидами та їх деградатами.
Як показало дослідження, деграданти пестицидів виявляються у воді частіше та у вищих концентраціях, ніж самі пестициди через високі показники трансформації та довгий час «подорожі».
Крім того, розпилювання пестицидів може осідати на нецільові ділянки і сприяти міграції цих сполук через ґрунти у підземні води.
Нагадаємо, один зі штатів США має намір повністю заборонити використання хлорпірифосу до 2023 року.