Овочі-Ягоди-Сад

Валютний курс стримує імпорт яблука

Ціни на яблука ростуть мірою скорочення пропозиції та зростання попиту. Але не варто сподіватися, що ціни знизить масовий імпорт яблука. Адже через коливання валютного курсу імпортна продукція буде значно дорожчою від місцевої.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Говорити про те, що на цьому тлі на ринку розпочнеться масовий прихід імпортної продукції, не варто, адже через коливання валютного курсу імпортне яблуко буде значно дорожчим від місцевого продукту, а отже, неконкурентоспроможним серед споживачів», — розповідає  директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА)Катерина Звєрєва, маючи на увазі насамперед найпопулярніші в Україні сорти: Голден Делішес, Айдаред, Гала, Джонаголд і Ренет Симиренка. 

Поки ринки — головний канал збуту яблука — відкриті, нічого особливого не відбудеться, вважають спеціалісти. 

Коли закінчиться яблука з «підвалу», і на ринок активно почне заходити яблуко з камер з контрольованим газовим середовищем, ціна зросте, –  прогнозує Іван Григорович із ринку «Столичний». На скільки – спрогнозувати складно, все залежатиме від попиту покупців. Наприклад, якщо цитрусові будуть дешевими, але смачними, то люди більше звертатимуть на них увагу, ніж на яблука. 

«Попит постійно збалансовує ринок. Якщо ціни є надмірно високими, попит знижується, і в такому разі знижується або пропозиція, або ціна на яблуко, — згодна з ним керівник віддділу «Маркетинг Аналітика» ринку «Шувар» Тетяна Гетьман. — Трейдерам байдуже, з яким яблуком працювати. У них, як і у виробників, однакова мета — продати дорожче. Тому, якщо внутрішні ціни почнуть зростати й піднімуться до рівня, за якого на імпорті можна заробляти, трейдери почнуть завозити яблуко з Польщі».

Довідка: Офіційний курс гривні до американського долара за рік зріс на 17,22%, з 23.93 грн/$ до 28.05 грн/$.

Читайте також: Гала та Фуджі — найперспективніші сорти яблук для експорту