Які неінфекційні причини абортів у свиноматок
Висока температура навколишнього середовища – понад 32 °C – збільшує кількість перегулів у свиноматок, підвищує ембріональну смертність, знижує рівень опоросів і скорочує кількість поросят у гнізді.
На цьому наголосив доктор ветеринарної медицини з компанії «Берінгер Інгельхайм РЦВ» Томаш Трела.
Найбільший вплив теплового стресу відбувається під час запліднення і прикріплення ембріонів. Підвищена ембріональна смертність і збільшення перегулів спостерігається у свиноматок, запліднених у літній період, наголосив він.
Естрогеноподібні мікотоксини – такі, як зеараленон і зераленол – перешкоджають заплідненню й імплантації, спричиняючи безпліддя у свиноматок, ембріональну смертність та скорочення розміру посліду, але аборти – зрідка.
Інший клас мікотоксинів – фумонізини, за словами Томаша Трели, можуть викликати гострий набряк легень у свиней. Свиноматки, які одужують, часто абортують через два-три дні.
Іншими неінфекційними причинами абортів у свиноматок і народження мертвих поросят можуть бути інтоксикація крезолом, який використовують для боротьби з коростою і вошами, дикумаролом і нітратами.
Токсичність чадного газу через несправні пропанові обігрівачі пов’язана зі зростанням кількості мертвонароджених та аутолізованих доношених плодів.
Причини пов’язані із кормом точно не визначені, зауважив Томаш Трела.
Дефіцит вітаміну А може викликати вроджені аномалії і, можливо, аборти. Брак рибофлавіну здатен спричинити передчасні пологи (14-16 тижнів). А дефіцит кальцію, заліза, марганцю та йоду пов’язують із появою мертвонароджених і слабких поросят.