Тваринництво

Метод DSCC допомагає в боротьбі з маститом корів

Метод DSCC допомагає в боротьбі з маститом корів

Метод диференційованого підрахунку соматичних клітин (DSCC) є надійним доповненням до інструментарію догляду за коров’ячим вименем. Про це свідчать результати дослідження FOSS, проведеного на канадських молочних фермах, пише Dairy Global.

Мастит залишається основною загрозою для вироблення молока, тому вчені з FOSS розробили цей новий інструмент на додаток до SCC.

«Вищий DSCC означає, що ми маємо справу з більш патогенними бактеріями, і корова активно бореться з патогенними мікроорганізмами, – пояснив старший фахівець із молочного скотарства FOSS Analytical д-р Деніел Шварц. – Фермер може вирішити, який план дій краще. Володіння цією інформацією на додаток до SCC цінне у програмах моніторингу стану вимені».

Дослідження показало, що поєднання SCC і DSCC дозволяє виявити на 18% більше інфекцій вимені, ніж тільки SCC.

Це перше дослідження в історії, де DSCC оцінюється як можливий новий додатковий параметр до SCC у програмах моніторингу стану вимені за допомогою регулярного DHI-тестування.

Застосування методу DSCC не вимагає додаткової роботи, оскільки вимірювати DSCC регулярно і одночасно з SCC можна у зразках, які в будь-якому випадку збираються і відправляються в лабораторії, зауважив д-р Деніел Шварц. Це може допомогти виявити захворювання на ранній стадії.

У минулому диференціація клітин в молоці розглядалася як чисто наукова, трудомістка і дорога діяльність. «Ми можемо вимірювати DSCC за допомогою нашого високопродуктивного аналізатора на основі потокової цитометрії (Fossomatic 7 DC) із продуктивністю до 600 проб/ годину», – додав д-р Деніел Шварц.

Як повідомлялося, волинський «Прогрес» вдесятеро скоротив захворюваність корів на мастит.