Агрономія

На Присивашші застосовувати no-till повною мірою недоцільно, - дослідження

У зоні Присивашшя застосування технології no-till повною мірою неможливе через специфічну характеристику ґрунтів (важкосуглинкові різною мірою солонцюваті, схильні до запливання й ущільнення).

Про такі результати досліджень AgroTimes розповів Микола Остапенко, співробітник Генічеської дослідної станції ДУ ІЗК НААН України.

Втім, за його словами, окремі елементи нульової технології або мінімального обробітку ґрунту доцільно застосовувати у вирощуванні насамперед озимих пшениці та ячменю – тобто культур, адаптованих до зростання на землях із високими показниками щільності без зниження зернової продуктивності.

«Аграрії отримують усі економічні переваги мінімізації обробітку ґрунту, порівнюючи з традиційною технологією сівби озимих зернових культур», – додав науковець.

Крім того, слід урахувати астрономічно високі ціни на комплекс техніки й наступне сервісне її обслуговування в період переходу на систему no-till. Надалі з розрахунку на кожні 10 тис. га  потрібен один 500–сильний трактор і самохідний обприскувач продуктивністю 1 тис. га/добу, обладнані системами супутникової навігації з підкермувальним механізмом і 25-метровим посівним комплексом продуктивністю 0,5 тис. га/добу та 4 зернозбиральних комбайни.

Нагадаємо, «Кусто Агро» переходить на no-till. А ФГ «Слобідське» отримує найвищу врожайність з поля з найтривалішим застосуванням no-till. Як повідомлялося, no-till дає змогу сіяти одразу після дощу.