Агрономія

На Дніпропетровщині ріпаковий листоїд заселяє 61% обстежених площ озимого ріпаку

На Дніпропетровщині у третій декаді жовтня та на початку першої декади листопада утримувалась аномально тепла з опадами погода. Сума опадів за звітний період склала 17 мм, тож агрометеорологічні умови виявились сприятливими для вегетації озимих культур. Стан посівів фахівці оцінюють як добрий.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області. 

Як зазначається, на посівах озимої пшениці та озимого ріпаку триває шкодочинність гусениць озимої совки ІІ покоління, якими заселено 35% обстежених площ (середня чисельність – 0,3 екз/м², максимально 2). Віковий склад гусениць становить ІУ – 58%, У – 42%.

Спостерігається залялькування гусениць ріпакового та капустяного біланів. На посівах озимого ріпаку заселено в середньому 1,5% рослин, за середньої чисельності 2 гус/росл. За віковим складом гусениці У віку становлять 80%, лялечки – 20% (Дніпровський район).

На посівах озимої пшениці, посіяної по стерньових попередниках продовжується шкодочинність личинок хлібної жужелиці, якою заселено 14% обстежених площ за середньої чисельності личинок – 0,2 екз/м². За віковим складом личинки ІІ віку становили 77%, ІІІ – 23% (Нікопольська СДС).

Завершується живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика на посівах озимого ріпаку. Заселено 49% обстежених площ посівів, в середньому 2% рослин,  за середньої чисельності 1 неспргус/росл. За віковим складом личинки У віку становлять 85%, УІ – 15% (ВАТ «Агротехсервіс» Синельниківського району).

Ріпаковим листоїдом заселено 61% обстежених площ посівів озимого ріпаку, знайдені поодинокі екземпляри імаго, середня чисельність яйцекладок 0,2 екз/м².

Нагадаємо, доведено ефективність інсектициду на основі піретруму проти шкідників ріпаку.

Як повідомлялося, обґрунтована сівозміна знижує агресивність шкідників у посівах соняшнику.