Мигдальні сади починають висаджувати у промислових масштабах
На закладання промислового мигдалевого саду відправилися перші саджанці сертифікованого мигдалевого розплідника в Україні, очолюваного віце-президентом Української горіхової асоціації Василем Бабанским.
Про це повідомив повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на своїй сторінці у Фейсбук.
За словами Василя Бабанського, саджанці прищеплені на гіркому мигдалі, вирощені на межі Одеської та Вінницької областей, мають прекрасний вигляд, незважаючи на пізній початок вегетації.
Культура має дуже добрі перспективи для культивації на території України.
«За останні 28 років середньорічна температура в Україні зросла майже на 2°С. За стандартом вона повинна бути 7,8°С, а в даний час – 9,5°С.
Підвищення температури на 1°С зрушує кордон агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. Тому фактично кліматичні зони змістилася на цілих 200 км», – зауважив Геннадій Юдін.
Він також згадав, що за період з 2006 по 2019 рік подвоїлася кількість днів з надзвичайно високими температурами, так званими «хвилями тепла», коли температура повітря вдень перевищує 35°С. І вже в нинішньому році хвиля тепла на півдні досягає 65-75 днів, тобто 75 днів температура вдень становить вище 30 градусів.
«Зменшується кількість облогових опадів, так необхідних для аграріїв. Їм на зміну приходять короткочасні зливові дощі. Норма річних опадів часто виконується за рахунок 2-5 дощів. Так середня річна норма опадів, яка в Україні дорівнювала 578 мм на рік, значно зменшується. Наприклад, за даними Херсонської обласної кліматичної станції середня кількість опадів за січень-жовтень 2020 року склала 206,8 мм.
Це, природно, не тільки створює реальні передумови для розвитку садів мигдалю, звичного до сухого, жаркого і безводному літа, а надає аграріям можливість диверсифікувати традиційний аграрний бізнес», – резюмував президент Української горіхової асоціації.
Читайте також: Український мигдаль дає до 1,5 тонн/га горіхів