Овочі-Ягоди-Сад

Український мигдаль дає до 1,5 тонн/га горіхів

В Ізмаїльському районі Одеської області 12 років росте 26-гектарний мигдальний сад, що дає до 1,5 т/га горіхів, розповів агроном Володимир Балабан пад час воркшопу «UHBDP. Успішні історії нішевих культур».

Про це повідомляє «Агроюг».

Зараз там ростуть 6 сортів мигдалю. В середньому сад дає – в залежності від сорту і плода – 1-1,5 тонни в ядрі. На даний момент Володимир допомагає обслуговувати цей сад. У той же час посадив окремо ще 3 га мигдального саду.

Агроном зазначив, що через різкі зміни кліматичних умов мигдаль отримав більш широке поширення. Він вже росте не лише на Півдні Бессарабії, але й на Закарпатті, Вінничині.

Зараз в його саду представлені тільки вітчизняні сорти, а ось восени чоловік планує закласти два каліфорнійських сорти мигдалю, які дають 2 т ядра з гектара і вважаються одними з найбільш врожайних.

Починаючи з 3-го року мигдаль вступає в плодоношення. Уже з 5-го року – у товарне плодоношення в виробничих масштабах. 

Догляд за мигдалем нескладний – трикратного обприскування в середньому за вегетацію вистачає, щоб уникнути від навали хвороб або шкідників.

При класичній схемі висаджування (416 дерев/га), витрати складуть близько 15 тис. грн/га. Планована прибуток з гектара – 100 тис. грн/га  починаючи з 6 року.  Якщо ж закладаються суперінтенсивні сади із застосуванням підщеп, при достатньому внесенні органічних добрив і забезпеченні крапельним зрошенням – прибуток може зрости в рази.

Від заморозків вітчизняні садівники використовують кріопротектори – розчини, що підвищують рівень клітинного соку. 

Особливу увагу приділяють запиленню: розташовують пасіки в саду – 3-4 вулика на гектар.

Читайте також: На півдні України планують висаджувати плантації мигдалю